Wszystkie nasze publikacje oparte są o rzetelne studia i badania naukowe.
Piszemy językiem faktów.
CYFROWE DZIECI
wielopłaszczyznowa analiza wpływu technologii cyfrowych na relacji społeczne, zachowania dzieci i młodzieży oraz powstawanie cyberzaburzeń. Wnikliwa diagnoza obszarów aktywności sieciowej dzieci i nastolatków. Opis potencjalnych korzyści związanych z rozwojem technologii cyfrowych oraz zagrożeń wynikających z ich nadużywania, w tym wpływu na pobudzenie emocjonalne. Wyjaśnienie psychologicznych kontekstów korzystania przez nastolatków i dzieci ze smartfonów, gier komputerowych, Internetu i innych urządzeń cyfrowych. Delegacje profilaktyczne i metodyczne dla rodziców. Wiedza podana w bardzo przystępny sposób.
ZACHOWANIA RYZYKOWNE NASTOLATKÓW
(wydanie II, poszerzone, uzupełnione) – analiza przyczyn zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży w ujęciu współczesnych teorii socjologicznych, psychologicznych i pedagogicznych. Diagnoza kluczowych zachowań ryzykownych oraz funkcjonowania czynników ochronnych i czynników ryzyka. Opis mechanizmów wpływu społecznego, naśladownictwa i społecznego uczenia się na zachowania problemowe dzieci i młodzieży. Książka adresowana do pedagogów i psychologów szkolnych, pracowników instytucji opiekuńczo-wychowawczych, studentów pedagogiki i rodziców.
NARKOTYKI I NOWE SUBSTANCJE PSYCHOAKTYWNE
(wydanie II, 2018, poszerzone, uzupełnione) – bez wątpienia najlepsza polska popularno-naukowa publikacja poświęcona problematyce narkotyków i NSP (dopalacze). Wnikliwa diagnoza przyczyn rozwoju zagrożeń narkotykowych, charakterystyka najczęściej występujących substancji w Polsce oraz rozwoju uzależnień. Opis zachowań ponarkotykowych i wpływu tych substancji na zdrowie człowieka. Wyjaśnienia zasad rozpoznawania narkotyków i zachowań narkotykowych wraz ze wskazówkami postępowania z osobami pod wpływem narkotyków. Syntetyczne ujęcie współczesnych teorii uzależnień narkotykowych. Pełen opis problemu marihuanowego – podstawowe fakty na temat uzależnienia od marihuany (haszyszu) oraz mitów nt. tzw. lekkich narkotyków. Książka dla każdego kto chce zrozumieć istotę zagrożeń narkotykowych.
NARKOTYKI – DOPALACZE – NOWE ŚRODKI PSYCHOAKTYWNE
Najnowsza w Polsce publikacja naukowa opisująca skalę, charakter oraz specyfikę problemu narkotykowego – pełna charakterystyka klasycznych narkotyków, nowych substancji psychoaktywnych. Analiza uwzgledniająca najnowsze (lipiec 2018) zmiany w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Rzetelny opis wpływu narkotyków i NSP (dopalaczy) na zdrowie i zachowania ludzi, zasad postępowania z osobami pod wpływem narkotyków oraz zasad udzielania pomocy przedmedycznej. Szczegółowe wyjaśnienie zasad rozpoznawania zachowań ponarkotykowych.
Książka adresowana do pedagogów, psychologów, nauczycieli, pracowników instytucji opiekuńczo-wychowawczych i resocjalizacyjnych.
PEDAGOGIKA I PROFILAKTYKA SPOŁECZNA
pierwsza z serii publikacji odnosząca się do kluczowych zadań pedagogiki i profilaktyki społecznej w obliczu rosnących wyzwań wychowawczych. Publikacja przygotowana przez praktyków, osoby z dużym doświadczeniem w diagnozie dzieci z zaburzeniami oraz praktyce realizacji programów profilaktycznych. Opracowanie zawiera m.in. :
– problematykę szans i zagrożeń (cyberagresja, cyberpedofilia, patostrem, sexsting, cyberzaburzenia) w świecie pełnym przekazów i urządzeń cyfrowych,
– wyjaśnienie pułapek ponowoczesnych modeli wychowawczych i społecznych;
– analizę zagrożeń narkotykowych (marihuana), nadużywania leków;
– analizę wpływu pracoholizmu na zaburzenia wychowania dzieci.
IDENTYFIKATOR NARKOTYKÓW I NSP
opis kluczowych mechanizmów działania 5 wiodących substancji o silnym potencjalne działania psychoaktywnego i uzależniającego, w tym nowych silnych dopalaczy. Autorski projekt ekspertów Fundacji Bonum Humanum i Centrum Profilaktyki Społecznej – jedyne typu opracowanie w Polsce. Niezbędnik dla pracowników instytucji resocjalizacyjnych, opiekuńczo-wychowawczych, pedagogów i psychologów szkolnych, policjantów.